Havarijní pojištění

 

Poptávka po kvalitním ale zároveň také levném havarijním pojištění neustále roste a důvodem je jak neustále rostoucí počet automobilů, tak například stále rostoucí počet automobilových nehod či zvyšující se náklady související s odstraněním následků nehody. Tento článek se vám proto pokusí nabídnout několik základních poznatků a informací o tom, na co přesně se havarijní pojištění vztahuje a jaké škody je tedy schopno pokrýt, nebo, kde je možné tento druh pojištění uzavřít.

Na co se havarijní pojištění vztahuje?

Pokud se rozhodnete uzavřít havarijní pojištění, musíte být v prvé řadě majitelem motorového vozidla, jelikož havarijní pojištění má za úkol krýt škody způsobené dopravní nehodou, živelnou katastrofou nebo případně vandalismem právě na motorovém vozidle. Tento druh pojištění využijete v případě, že dopravní nehoda či škoda na vašem automobilu nebyla způsobena jiným motorovým vozidlem (v takovémto případě by byla škoda uhrazena z povinného ručení druhého vozidla).

Kde je možné pojistku uzavřít?

Havarijní pojištění je dnes běžnou součástí pojistného portfolia většiny tuzemských i zahraničních pojišťoven působících na českém trhu (namátkou můžeme zmínit například ČSOB Pojišťovna, Česká Pojišťovna, Allianz a podobně). Z výše popsaného je patrné, že nejjednodušší cestou jak sjednat havarijní pojištění je návštěva vaší nejbližší pojišťovny.

Další z možností snadného sjednání havarijního pojištění a zároveň i možností jak ušetřit často i nemalou částku a získat tak levné havarijní pojištění, je srovnání pojistných produktů od jednotlivých pojišťoven na internetu, nejčastěji s využitím takzvaných pojistných kalkulaček a zde pak i následné rychlé a snadné sjednání samotné pojistné smlouvy.

povinné ručení na fabii, jak na kvalitní povinné ručení?, srovnání pojištění na Top-pojištění.cz,

Levné havarijní pojištění