Havarijní pojištění – nejčastější dotazy

 

Pokud se rozhodnete pojistit svůj automobil proti nejrůznějším druhům událostí od nehod až po živelné katastrofy či vandalismus, pak zcela jistě sáhnete po produktu nazvaném havarijní pojištění. Pro ty z vás, kteří o tomto pojistném produktu uvažují, jsme připravili odpovědi na několik základních otázek, kterými se budoucí majitel havarijní pojistky pravděpodobně bude před jejím uzavřením zabývat.

Jaké doklady jsou nutné pro uzavření pojistky?

Pokud se rozhodnete uzavřít havarijní pojištění, pověřená osoba z vámi vybrané pojišťovny po vás bude s největší pravděpodobností vyžadovat klasiku v podobě občanského průkazu a dále pak malý a případně i velký technický průkaz od vozidla, které chcete pojistit.

V jakých cenových relacích se bude výše pojistky pohybovat a co jí ovlivňuje?

Výše havarijní pojistky je závislá hned na několika faktorech. Zmínit můžeme například stáří a s ním související hodnotu vozu, dále pak výše případného pojistného plnění a spoluúčasti, výbava vozu, věk řidiče či region. Pro orientaci můžete nahlédnout do níže uvedené tabulky, kde uvádíme hodnoty vozů i orientační cenu základního havarijního pojištění.

Hodnota vozu

Orientační cena základního pojištění

80 000,- Kč

300,- Kč

110 000,-Kč

450,- Kč

150 000,- Kč

600,- Kč

180 000,- Kč

700,- Kč

230 000,-Kč

900,- Kč

 

Na jaké období se pojistka obvykle uzavírá?

Některé z v tuzemsku působících pojišťoven nabízejí svým klientům pojištění pouze na dobu neurčitou. Jiné nabízejí i pojistky na dobu určitou, v takovýchto případech pak bývá obvyklou dobou pro pojištění minimálně jeden rok.

Jak vybrat levné a zároveň kvalitní pojištění?

Pokud chcete získat levné havarijní pojištění pak ideální variantou je srovnání nabídek pojišťoven pomocí internetu. Využít můžete nejrůznější srovnávače a internetové kalkulačky, kterými se internetový prostor jen hemží. Výstupem z takovýchto webových stránek pak budou konkrétní nabídky přímo pro vás.

povinné ručení na fabii, jak na kvalitní povinné ručení?, srovnání pojištění na Top-pojištění.cz,

Levné havarijní pojištění